100.000 Aboneli Youtube Kanalı Kapatıldı

Tone VaysBitcoin ve diğer kripto paraların yer aldığı içeriklere pek sıcak bakmayan Youtube, geçtiğimiz günlerde bu yöndeki hamlelerine bir yenisini ekledi. En son hamlesinde dev video içerik paylaşım platformu, toplumun en popüler Bitcoin analistlerinden ve vokal üyelerinden biri olan Tone Vays’ın hesabını kapattı. Tone Vays’ın hesabı 100 bin aboneye sahipti.

Kripto paralarla ilgili içerikler sosyal medya platformlarını bariz bir şekilde tedirgin ediyor. Twitter, Facebook ve daha birçok platform bu tarz hesaplara prim vermemeye çalışıyor. Youtube da benzer bir düşünce yapısında. Kripto para kanallarını kapatmaya başlayan Youtube, geçtiğimiz haftalarda Tone Vays’in kanalını kapattı. Kanal tam 100.000 aboneye sahipti.

Twitter’dan Duyuru Yapıldı

En büyük video içerik paylaşım platformu YouTube, kripto para birimi ile ilgili materyaller üzerindeki baskılarını sürdürüyor. Bu kez, en popüler analistlerden biri ve kripto para topluluğunun tanınmış bir üyesi olan Tone Vays bir darbe aldı. Ayrıntılı bir Twitter dizisinde analist, YouTube tarafından kanalının ilk etapta askıya alındığını ve bu sabah yüklediği bir videonun “zararlı ve tehlikeli” olarak etiketlendiği için kaldırıldığını paylaştı. Ancak bundan kısa bir süre sonra Tone Vays, tüm kanalının silindiğini söyledi.

Analist YouTube ekibi tarafından, konuya yönelik kapsamlı bir inceleme yapılmadığını belirterek endişelerini dile getirdi. Kanalının “ilk uyarıdan bir saat sonra ve itirazından 30 dakika sonra kaldırıldığını” söyledi. Yaklaşık 100 bin abonesi olan Tone Vays’ın kanalı, Youtube’daki en popüler kanallardan biri konumundaydı. Tone Vays, YouTube’un yasaklayıcı eylemlerinden etkilenen tek kişi değil. Kripto para birimi alanında kanalları bu olumsuz durumdan etkilenen diğer popüler isimler arasında; Chris Dunn TV, The Moon, Crypto Zombie, Ivan on Tech ve Nugget’s News yer alıyor.

Youtube’da Sorunlar Devam Ediyor

Youtube, geçtiğimiz Aralık ayında kripto para içeriklerini silmiş ama bunun yanlışlıkla olduğunu belirtmişti. İçeriklerin geri yükleneceği söylense de halen kripto para sektörüyle ilgili içerik üretenler Youtube’da sorunlar yaşıyorlar.

Birçok içerik oluşturucu, içeriklerinden para kazanmanın birincil kaynağı olarak YouTube’a güveniyor ve bu nedenle kısıtlamalardan ciddi şekilde etkileniyor. Kripto para topluluğunda, Youtube’un kripto paralar ile ilgili birçok içeriği sansürlemesi nedeniyle merkeziyetsiz platformların önemi bir kez daha tartışılıyor.

Etiketler:

Yorum Yap