16 Yaşındaki Kız Kendi Kripto Para Uygulamasını Ünlü Girişimciye Sattı

Harshita Arora hint kripto uygulaması sahibiKuzey Hindistan’da kodlayıcı olarak çalışan 16 yaşındaki Harshita Arora, geliştirdiği Bitcoin yazılımıyla Redwood City Ventures’ın kurucusu Sean Walsh’un dikkatini çekti. Walsh’ın reklamına cevap veren Hintli kız, gücünü girişimci şirketiyle birleştirdi. Kripto Fiyat Takipçisi programı, Ocak ayında Apple App Store’un en üst seviyesine yükseldi.

Koinbülteni’nin haberine göre, Kuzey Hindistan’daki Saharanpur şehrinde yaşayan tasarımcı ve kodlayıcı olan Harshita Arora, Kaliforniya merkezli kripto para varlıklı girişim şirketi Redwood City Ventures’ın kurucusu Sean Walsh’ın yayınladığı bir reklama cevap verdi. Walsh’ın ilanı verirkenki amacı, fiyatı uygun olan sevdiği bir uygulama bulmaktı. Walsh tüm bu isteklerini, Kripto Fiyat Takipçisi (Crypto Price Tracker) aracılığıyla Arora’nın programında buldu.

GENÇ KIZIN PROGRAMI GİRİŞİM ŞİRKETİ TARAFINDAN SATIN ALINDI

Ocak ayında çıkan uygulama, sadece bir gün içinde Apple App Store’un en üst seviyesine yükseldi ve 49 yorumla beraber 4.7 puan aldı. Bitcoin’in en düşük seviyelerini yaşadığı ve piyasaların değişkenlik gösterdiği zamanlarda çıkan uygulama yatırımcıları fiyatlardan anında haberdar ediyordu. Bu da, Kripto Fiyat Takipçisi gibi uygulamaların popüler bir uygulama olmasına neden oldu.

Uygulama 32 yasal parada ve 20’den fazla borsada, 1.000’in üstünde kripto para fiyatlarını sağladığı için Walsh, bu uygulamanın piyasada yeni bir ürün olmamasına rağmen şirket ile daha fazla gelişme potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor. Kendi şirketinin evrimi için uygulamanın “anlamlı bir adım” olduğunu ekliyor. Walsh bu uygulamanın, işini küresel pazarda daha rekabetçi hale getirmeye yardımcı olacağını düşünüyor.

Walsh’ın bu uygulamanın aradığı şey olduğuna karar vermesinin ve genç kız ile güçlerini birleştirmesinin ardından Aurora, ilk banka havalesini aldı. İlk kez 13 yaşında dijital tasarım ve kodlamayı öğrenen 16 yaşındaki Aurora, Redwood City Ventures tarafından kabul edilmesinin ardından sevincini sosyal medyada şu tweetiyle dile getirdi:

Herkese büyük haberlerim var! Uygulamam olan @cryptotrackapp, Redwood City Ventures (@WeanWalshBTC) tarafından satın alındı. Uygulama, inanılmaz ellerde olduğu için çok memnunum!
Yaparken harika zaman geçirdim ve harika bir takımla işbirliği yapacağım için çok heyecanlıyım!

Walsh, başlangıçta Arora’nın kaç yaşında olduğunu bilmediğini söyledi ve yaşını öğrenince şaşırdığını itiraf etti. “Profesyonel bir yazılım geliştiricisi gibi görünüyordu. Onun yaşını öğrendiğimde benim için oldukça büyük bir sürpriz oldu”.

Blockchain ve kripto paralara yoğun ilgi duyan Arora için bu güzel günlerin Slikon Vadisi’ne adım atmanın bir başlangıcı olduğu söylenebilir.

Etiketler:

Yorum Yap