Akbank Stablex Kripto Para Borsasını Satın Alıyor

Akbank Stablex Kripto Para Borsasını Satın AlıyorKripto para borsalarından Stablex, Akbank’ın radarına girdi. Akbank’tan yapılan açıklamaya göre Stablex’in çoğunluk hissesi Ak Yatırım tarafından satın alınıyor.

Kripto paraların popüler olmaya başladığı dönemden bu yana Akbank, bu sektöre en yakın bankalardan biri. Ripple ile kurduğu ortaklığın yanı sıra farklı borsalarla da iyi ilişkiler içinde bulunan Akbank’ın Stablex kripto para borsasını satın alacağı açıklandı. Akbank, satın almaya ilişkin bilgileri KAP’a bildirdi.

Stablex ile Ak Yatırım Arasında Sözleşme İmzalandı

Akbank iştiraki Ak Yatırım, kripto para alım satım platformu Stablex’in çoğunluk hissesini satın almak için kolları sıvadı. KAP’ta satın almayla ilgili yer alan açıklama şu şekilde:

“Stablex Bilişim Teknoloji Anonim Şirketi’nin (“Stablex”) çoğunluk hisselerinin Şirketimiz tarafından devralınabilmesi (“İşlem”) amacıyla, Yönetim Kurulumuzun 14.03.2023 tarihli kararı kapsamında, Şirketimiz ile Stablex’in mevcut hissedarları arasında 14.03.2023 tarihinde Pay Alım ve İştirak Sözleşmesi (“Sözleşme”) imzalanmıştır. Stablex hisselerinin Şirketimize devri (“Kapanış”), Rekabet Kurulu’nun İşleme onay vermesi ve Sözleşmede düzenlenen diğer ön şartların yerine getirilmesi şartıyla gerçekleştirilecek olup, devir bedelinin ödenmesi Kapanış tarihinde yapılacaktır. Devre ilişkin açıklamalar kapanış sonrasında kamuya duyurulacaktır.”

Stablex’in Türkiye’de Daha Popüler Olması Bekleniyor

Yapılan anlaşmayla Stablex’in Türkiye’de daha popüler olması bekleniyor. Yaklaşık 1 yıldır Türkiye’de hizmet veren Stablex, Paribu ve BtcTürk gibi rakiplerinin biraz gerisinde. Adı çok bilinmeyen ama hatırı sayılır müşteriyi konuk eden Stablex’in CEO’su Turgut Güney. Geçmişte Akbank’ta çalışan Güney’in satın alma sonrasında da görevine devam etmesi bekleniyor.

Stablex’te birçok farklı kripto parayla işlem yapma şansınız bulunuyor. Günün her saati Akbank hesabınızdan Stablex borsasına para gönderebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz paralarla Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere Tether, Shiba Inu, OMG Network, Compound ve daha birçok kripto parayı satın alabiliyorsunuz. Önümüzdeki dönemde Stablex’in yeni kripto paraları da listelemesi bekleniyor.

Kolay üyelik formuyla dikkat çeken Stablex’in Akbank çatısı altına girmesi, birçok yatırımcının Stablex’e daha fazla güven duymasını sağlayacak. Önümüzdeki dönemde ulusal medyada da Stablex reklamlarının artacağı tahmin ediliyor.

Etiketler:

Yorum Yap