Arjantin Milli Takımı Taraftar Token Çıkardı

Arjantin Milli Takımı Taraftar Token ÇıkardıArjantin milli takımı taraftar token çıkaran ilk milli takım oldu. Türkiye’de de birçok kulübün tercih ettiği Socios.com’da Arjantin taraftar tokenleri kendine yer buldu.

Dünyaca ünlü kulüpler taraftar tokenler çıkararak ilgi çekmeyi başarmıştı. Bununla birlikte son dönemde milli takımların da bu yönde bir yönelimde olduğu görülüyor. Arjantin milli takımı taraftar tokeni noktasında somut adım atan ilk ekip oldu. Socios.com’da listelenen ARG tokeninin ilerleyen dönemlerde birçok borsada yer alması bekleniyor.

Claudio Tapia ve Alexandre Dreyfus Açıklamalarda Bulundu

Arjantin Futbol Federasyonu Başkanı Claudio Tapia konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Socios.com’u yenilikçi bir marka olarak tanımlayan Tapia, şöyle devam etti:

“Çok uluslu ve yenilikçi bir marka olan Socios.com ile yaptığımız bu önemli anlaşmayı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yönetimimizi üstlendiğimizden beri, AFA için daha fazla gelir elde etme, yeni gelirler geliştirme ve Milli Takımımızın dünyadaki ticari varlığını geliştirme mücadelesiyle karşı karşıyayız. Bu anlaşma, stratejimize net bir şekilde yanıt veriyor ve aynı zamanda dijital büyümemizi güçlendiriyor. Fan Tokenlar sayesinde taraftarlar kendilerini milli takımımıza daha yakın hissedecek ve takımı etkileyebilecek, ödüller kazanabilecek ve özel deneyimler yaşayabilecekler. AFA’nın ticari projeleri için büyük firmaların güvenini pekiştiren bu yeni duyuru bizi çok heyecanlandırıyor. Socios.com’a hoş geldiniz diyoruz ve harika sonuçlar elde etmek için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.“

Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus ile yeni bir iş ortağı ekledikleri için memnun olduklarını belirtti ve şöyle devam etti:

“İki Dünya Kupası, 14 Copa América şampiyonluğu, Messi ve Maradona gibi futbol zekalarıyla milyarlarca insanı büyüleyen dahiler ile Arjantin dünya futbolunun efsanesidir. Bu nedenle, Socios.com’da bir Fan Token başlatan dünyadaki ilk milli takım olacak olmalarından büyük gurur duyuyoruz. Bu aynı zamanda, Arjantin’in tutkularıyla ünlü taraftarlarının sevgili takımlarıyla etkileşim kurma ve ona etki etmelerinin inanılmaz yeni bir yolunu sağlıyor olmasından dolayı da büyük bir gün. Çığır açan tek bir günde, sürekli büyüyen kadromuza üç kıtadan yeni iş ortağı ekledik. Sporun geleceği, işlemsel taraftar etkileşimi yoluyla pasif taraftarlığı aktif taraftarlığa dönüştürmeye dayanıyor; Taraftar etkileşim platformumuz, ortaklarımızın seçkin spor organizasyonlarından oluşan küresel bir ağa bağlanmasını ve bu gerekli evrimi gerçekleştirmesini sağlıyor.”

Etiketler:

Yorum Yap