Bitcoin’in Fiyatı Ne Olacak Belirsizliği Sürüyor

Bitcoin’in Fiyatı Ne Olacak Belirsizliği SürüyorGeçtiğimiz hafta birçok kişiyi zarara uğratan Bitcoin ve diğer kripto paraların değeri ne olacak sorusu sorulmaya devam ediliyor. Birçok analist kripto para sektörünün dibi gördüğünü iddia ederken bazı analistler henüz kötü günlerin gelmediğini iddia ediyor.

Kripto para sektöründe saatten saate hatta dakikadan dakikaya birçok görüş değişebiliyor. Yıllar içinde en çok karşımıza çıkan durumların başında da bu görüş değişiklikleri geliyor. Birkaç hafta önce 100.000 Dolar değere ulaşacağı öngörülen Bitcoin’in son birkaç günde en çok değer kaybeden kripto para olduğu görüldü. Bu durum yine farklı görüşleri ortaya çıkardı.

Cantering Clark’a Göre Henüz Kötü Günler Gelmedi

Geçen hafta boyunca, Bitcoin geleneksel pazarlarla dikkate değer bir korelasyon gösterdi. Küresel piyasalar pazartesi günü çöktüğünde BTC de çöktü ve perşembe günü rekor kayıplar kaydedilirken Bitcoin de benzer bir seyir izledi.

Tanınmış kripto para birimi trader’ı Cantering Clark’a göre, bu korelasyon kripto para piyasasının henüz bir dipte yer almadığının açık bir işareti. Ünlü trader ayrıca, dünyanın “en büyük ve en önemli endüstrilerinden” bazılarının enfekte olduğunu, yani borsa ve finansal sistemin zaman içinde baskı görmeye devam edebileceğini belirtti. Cantering Clark’ın yazdığı gibi, eğer hisse senetleri zayıflamayı sürdürürse BTC için de ufukta kötü günler var demektir:

“Bitcoin, büyük pazarlar yetersiz hale geldiğinde yapabileceği her türlü olumlu fiyat eylemine girmekte özgür olacak. Dedikleri gibi: “Kediler uzaktayken fareler oynayacak.”

Bitcoin Bu Dönem İçin Çılgınca Kalıyor

Önde gelen TradingView analisti CryptoBullet ise potansiyel bir durgunluğun, kripto para sektörü için yaşanabilecek en kötü şey olduğunu belirtti:

“Ekonomide endişeler olduğunda, herkes bir krizden ve iş kaybetmekten endişe duyduğunda, insanların yapmak istediği son şey çılgın bir kripto para birimi üzerinde spekülasyon yapmaktır.”

Kripto Para Sektöründe Kesin Diye Bir Şey Yok

Küresel krizin ve özellikle Corona Virüsün kripto para sektörünü olumsuz etkilediği bir gerçek. Ancak yıllar içindeki deneyimler kripto para sektöründe kesin diye bir şeyin söz konusu olmadığını bizlere öğretti. Bu yazıyı okuduğunuz dönemde bile yazıdan çok farklı şeyler karşınıza çıkmış olabilir. Kısacası; tablo olumsuz gözükse de kripto para sektöründe her zaman umut vardır.

Etiketler:

Yorum Yap