Do Kwon Hakkında Tutuklama Kararı Çıktı

Do KwonTerra kurucusu Do Kwon hakkında tutuklama kararı çıktı. Bloomberg’in haberine göre Güney Kore’de Do Kwon için tutuklama kararı çıktı ve gerekçe ise piyasa kurallarının ihlaliydi.

Terra, son birkaç ayda kripto para sektöründe gündemi meşgul ediyor. Ortadan kaybolan paralar ve sonrasında yapılan açıklamalar yüzünden Do Kwon da tepkilerin hedefinde yer alıyor. Son haftalarda durum kabullenilmiş gibi görünse de Bloomberg’in ortaya attığı iddia yeniden Terra’yı gündeme taşıdı.

Bloomberg’in haberine göre Terra kurucusu Do Kwon hakkında tutuklama kararı çıktı. Piyasa kurallarının ihlal edildiği gerekçesiyle bu kararın alındığı belirtildi.

40 Milyar Dolar Ortadan Kaybolmuştu

Geçtiğimiz günlerde Terra mağdurlarını ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Mayıs ayından bu yana gündemden düşmeyen Terraform Labs şirketi yeni bir haberle çalkalanıyor. Güney Kore’den gelen haberlere göre Terra kurucusu ve birkaç kişinin aralarında bulunduğu ekip için tutuklama kararı çıktı.

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, Güney Kore hükümetinin kendisine karşı bir tutuklama yayınlamasıyla başı bu sefer büyük belaya girdi. Terra’nın stabilcoin USTC ve Terra Classic LUNC’nin çöküşü, kripto pazarından 40 milyar dolarlık paranın uçuşuna neden olmuştu.

İddiaya göre Seul’deki bir mahkemenin Do Kwon hakkında tutuklama emri çıkardı. Ancak arama emrinde diğer beş kişinin isimleri hakkında bir açıklama yapılmadı. Rapor, Terra Chief’in piyasa kurallarının ihlali nedeniyle suçlandığını gösteriyor.

Terra kurucusu daha öncesinde süreçle ilgili yerel bir firmadan avukat tutmuştu. Bu, hükümetin yakın zamanda başlattığı soruşturma sırasında ortaya çıkacak olan yasal sorunlara hazırlanmak için yapıldı. Raporlara göre, Koreli savcılar 15’ten fazla kripto şirketinde arama yaptı. Terra yöneticilerinin ve bağlı kuruluşlarının ofislerinde aramaların devam ettiği belirtiliyor.

Tutuklama kararının ardından Do Kwon herhangi bir açıklama yapmadı. Önümüzdeki günlerde Terra’nın yine gündemi meşgul etmesi bekleniyor. Sonucun nasıl şekilleneceğini şimdiden kestirmek ise çok kolay görünmüyor.

Etiketler:

Yorum Yap