El Salvador’da Bitcoin Eğitim Merkezi Açıldı

El Salvador’da Bitcoin Eğitim Merkezi AçıldıBitcoin’in resmi para birimi olduğu El Salvador’da Bitcoin eğitim merkezi açıldı. P2P Bitcoin platformlarından Paxful, El Salvador halkının kripto para birimlerine daha aşina olması için bu girişimde bulunduğunu açıkladı.

Kripto paralar noktasında sıra dışı davranan ve herkesin ilgisini çekmeyi başaran El Salvador’da halen halkın büyük bölümü kripto paralara aşina olamadı. Kripto paraların daha iyi anlaşılması için çaba gösterilen El Salvador’da Bitcoin eğitim merkezi açıldığı açıklandı. Önde gelen eşler arası (P2P) Bitcoin platformlarından Paxful, El Salvador halkının Bitcoin’i (BTC) daha iyi kullanmalarına yardımcı olmak için bu girişimi başlattı.

La Casa del Bitcoin Açıldı

Paxful, resmi web sitesi üzerinden 2 Şubat tarihinde yaptığı paylaşım ile El Salvador’da Bitcoin’i ücretsiz öğrenme fırsatları sunmak için yeni bir eğitim ve öğretim merkezi “La Casa del Bitcoin“i duyurdu.

Paxful, Bitcoin ve ülkedeki finansal katılıma odaklanan eğitim atölyeleri ve görüşmeler düzenleyecek. Merkez, El Salvador halkı arasında bir sonraki kitlesel Bitcoin benimsenme dalgasını daha fazla ilerletmek için bu hamleyi yaptı.

Aynı zamanda merkez, tümü Bitcoin ve kripto para birimleriyle desteklenen temiz su, kaliteli eğitime erişim, sürdürülebilir çiftçilik ve insani destek sağlamaya adanmış ABD merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş Built With Bitcoin Foundation‘ın ofislerine de ev sahipliği yapacak.

Bitcoin Eğitimi Finansal Özgürlüğün Anahtarı

Built With Bitcoin Foundation hayırseverlik direktörü Yusuf Nessary, “Bitcoin eğitimi finansal özgürlüğün anahtarıdır ve El Salvador, bitcoin topluluğunun desteği ile buna öncülük ediyor” şeklinde konuştu.

Şirketin Salvadorlu kullanıcı sayısında %300 artış olduğunu söyleyen Paxful Latin Amerika büyüme direktörü Will Hernandez ise El Salvador’da bir değişime tanıklık ettiklerini belirtti ve şöyle devam etti:

“El Salvador’da bir dönüşüme tanık oluyoruz. Eşler arası platformlar gelişmekteki pazarlarda benimsenmeyi teşvik ediyor. İnsanlardan güç alıyoruz ve bunun eğitimin bir sonraki benimseme dalgası için çok önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Geçtiğimiz aylarda El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele de ülkemizi ziyaret ederek kripto paralarla ilgili bilgi vermişti. El Salvador’da kripto para noktasında gelişmelerin devam etmesi bekleniyor.

Etiketler:

Yorum Yap