Inter’den 100 Milyon Dolarlık Kripto Para Anlaşması

Inter Digitalbits anlaşmasıİtalya’nın köklü kulüplerinden Inter, 100 milyon dolarlık kripto para anlaşmasına imza attı. Zytara Labs ile yapılan anlaşma sayesinde Inter taraftarları mobil uygulama üzerinden kripto varlıklarına erişim sağlayabilecek.

İtalya’nın en büyük futbol kulüplerinden Inter Milan, Blockchain şirketi Zytara Labs ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. İş birliği sayesinde kullanıcılar, kulübün mobil uygulamasını kullanarak kripto ürünlerine erişim sağlayabilecek. Ayrıca Inter’in dünyanın dört bir yanındaki taraftarlar için dijital koleksiyonlar oluşturması sağlanacak.

100 Milyon Dolarlık Anlaşma

Inter ve Zytara Labs Perşembe günü yaptığı açıklamada, 85 milyon euroluk (100 milyon dolar) çok yıllı ürün ortaklığı anlaşmasının Digitalbits Vakfı’nın desteğiyle imzalandığını duyurdu. Basın açıklamasına göre iş birliği, Inter’in giderek daha fazla dijital, küresel ve farklı yaş gruplarını temsil eden bir kitleye açılma planını kolaylaştıracak. Anlaşmanın bir parçası olarak, Zytara Inter’in “resmi küresel dijital bankacılık ortağı” olurken, Digitalbits (XDB) kulübün “resmi küresel kripto para birimi” olacak.

İtalyan futbol devi, hem stadyumda hem de Milano’daki çevrim içi ve fiziksel mağazaları aracılığıyla XDB tokeni ile kripto ödemelerini de başlatmak istiyor. Ortaklar, dünyanın dört bir yanındaki sayısız “Nerazzurri” hayranı için dijital oyuncu kartları ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) oluşturmak için Digitalbits Blockchain’inden yararlanmayı planladıklarını açıkladı.

Digitalbits Inter Formalarının Kolunda Yer Alacak

Inter CEO’su Alessandro Antonello anlaşma hakkında açıklamalarda bulundu. Genç kitlelere bu anlaşma sayesinde daha kolay bir şekilde ulaşacaklarını belirten Antonello, bu ortaklığın kendilerine büyük katkı sağlayacağına inanıyor.

Ortaklık şartlarına göre Digitalbits markası, Avrupa futbol takımının yeni kol sponsoru olacak. Kripto paranın logosu, tüm resmi ulusal ve uluslararası maçlarda hem erkekler hem de kadınlar ilk takımlarının yanı sıra Primavera ve genç takımlar için tüm Inter formalarında görünecek.

Digitalbits CEO’su Al Burgio da iş birlikleri sayesinde Inter’in gelişim göstereceğine inandığını dile getirdi. Al Burgio, Inter gibi köklü bir kulüple anlaşma imzaladıkları için de çok mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yorum Yap