Kripto Para Hırsızına 71.4 Milyon Dolar’lık Dava

Ellis Pinsky kızlarlaTransform Group CEO’su Michael Terpin’in 24 milyon dolarlık kripto parası çalındı. Çalan kişiyi tespit eden Terpin, bu kişiye 71.4 Milyon Dolar’lık dava açtı.

Michael Terpin kısa süre önce 18 yaşındaki Ellis Pinsky adlı bir şahsa karşı dava açtı. Terpin’in iddialarına göre New York’ta yaşayan bu lise öğrencisi kendisine ait olan 24 milyon dolarlık kripto paraları çaldı.

Davacının iddialarına göre Pinsky 2018 yılında, yani daha 15 yaşındayken, SIM kartı dolandırıcılığı yapıp Terpin’in telefonuna erişti. Bu genç hırsız daha sonra Terpin’in dijital cüzdanlarındaki kripto paraları çaldı. Reuters’ın haberine göre Terpin bu soygun yüzünden 23.8 milyon dolar kaybetti.

Pinsky’ye karşı dava açan Terpin şimdi dev bir tazminat istiyor. Davada yer alan bilgilere göre Terpin 71.4 milyon dolarlık bir tazminat peşinde.

Terpin Davalarla Gündeme Geliyor

Michael Terpin ismi blockchain sektöründeki isimlere tanıdık gelebilir. Transform Group’un CEO’su olan Terpin geçtiğimiz aylarda da buna benzer davalar açmıştı.

Finance Magnates’in aktardığı bilgilere göre Terpin başına gelen bu SIM kartı dolandırıcılığı yüzünden kendi operatörü olan AT&T’ye de 240 milyon dolarlık bir dava açtı. Fakat bu dava onun lehine sonuçlanacakmış gibi durmuyor.

Terpin bunun yanı sıra Mayıs 2019’da Nicholas Truglia adlı bir şahsa karşı da dava açmıştı. Pinsky’nin Truglia’nın suç ortağı olduğunu iddia eden Terpin; 75 milyon dolarlık bu davayı kazanmıştı.

Kripto Para Sektörü Hırsızlıklarla Gündemde

Kripto para sektörünün hızla büyümesi ve birçok ülkede bu kripto paraları içeren bir yasa olmaması hırsızların artmasına sebep oluyor. Kripto para hırsızlarının da büyük bir bölümü yakalanmıyor. Dolayısıyla kripto para sektörü bu ve buna benzer hırsızlık girişimlerine konu oluyor.

İlerleyen dönemlerde de kripto para sektöründe yine hırsızlık girişimlerinin olacağını ve birçok kişinin Terpin kadar şanslı olmayacağını düşünüyoruz.

Etiketler:

Yorum Yap