KuCoin’den 150 Milyon Dolarlık Varlık Çalındı

KuCoin’den 150 Milyon Dolarlık Varlık ÇalındıDünyanın önde gelen kripto para borsalarından KuCoin’den 150 milyon dolarlık varlık çalındığı açıklandı. KuCoin’den yapılan açıklamaya göre 150 milyon dolarlık varlık bilinmeyen bir adrese gönderildi.

Kripto para borsaları son dönemde fazlaca saldırıya uğruyorlar. Gerek borsaların güvenlik ihlali gerekse yakalanma ihtimalinin düşük olması birçok hacker için kripto para borsalarını açık hedef haline getiriyor. Geçtiğimiz günlerde KuCoin de bu hedeflerden biri haline geldi. Şirketten yapılan açıklamaya göre toplam 150 milyon dolar değerinde varlık çalındı.

KuCoin Kullanıcı İşlemlerini Askıya Aldı

KuCoin ayrıca şu anda kapsamlı bir güvenlik denetiminin yapıldığını duyurdu ve diğer fonların güvenliğini sağlamak için tüm kullanıcı para çekme ve para yatırma işlemlerinin de askıya alındığını ekledi.

KuCoin’in bu saldırıya ısrarla hack dememesi de dikkatleri çekti. Olayı “güvenlik olayı” olarak tanımlayan KuCoin, zararların karşılanacağını ve kimsenin mağdur edilmeyeceğini de açıkladı. Önümüzdeki günlerde şirket CEO’su bir canlı yayın yapacak ve tüm detayları paylaşacak.

KuCoin Şeffaf Olmamakla Suçlandı

Güvenlik olayına verilen tepki, beklendiği gibi çığ gibi oldu. Birçok kullanıcı, şirketin tabiriyle bu “güvenlik olayının” hemen sonrasında şeffaflık ve resmi iletişim eksikliği olduğunu düşündüklerini söyledi. KuCoin ise durumu düzgün bir şekilde gözden geçirmek için daha fazla zaman istedi.

Yönetim tarafında yaşanan kafa karışıklığı ve iletişimde yaşanan aksaklık, KuCoin hisselerinin (KCS) % 10-15 oranında önemli ölçüde düşmesine neden oldu.

Önlemler Arttırılmak Zorunda

Dünya ekonomisi kötüye gittikçe kripto paralara olan ilgi biraz daha artıyor. Paralarının değerini korumak isteyen kişiler de kripto para borsalarında soluğu alıyorlar. Ancak bu tip hırsızlık olayları birçok yeni yatırımcının sektöre çekimse yaklaşmasına sebep oluyor. Bu yüzden sektörün biraz daha büyümesi için kripto para borsalarının önlemleri arttırması gerekiyor. Bunu nasıl yapacaklarını veya bu konuya önem verip vermeyeceklerini ise zaman gösterecek.

Etiketler:

Yorum Yap