Lionel Messi NFT Piyasasına Giriyor

Lionel Messi NFT Piyasasına GiriyorYeni sezon için Paris St Germain ile anlaşan Lionel Messi, NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu. Bu sayede Messi hayranları Lionel Messi’ye dijital olarak yatırım yapabilecek.

Arjantin ile Copa America’yı kazanan Lionel Messi, kariyerinde yeni bir adım atıyor. NFT dünyasına gireceğini açıklayan Messi, böylece fanlarının kendisine dijital olarak yatırım yapmalarını sağlayacak.

Bosslogic ile İş Birliği Yaptı

Messi, The Messiverse NFT koleksiyonunu oluşturmak için Avustralyalı dijital sanatçı Bosslogic ile iş birliği yaptı. Bosslogic daha önce Marvel’ın Avengers franchise’ında çalışmıştı. Set, 20 Ağustos’tan itibaren Ethernity’nin web sitesinde satın alınabilecek ve üç farklı NFT’ye sahip olacak.

Bosslogic açıklamasında, “Koleksiyon, başarıları, anları, takım sevgisini ve esas adama odaklanan gelecekteki başarıları özetleyen bir dizi parçadan oluşuyor” dedi.

3 NFT Satışa Sunulacak

Koleksiyon, hayranların ve koleksiyonerlerin satın alabileceği Bosslogic tarafından tasarlanan üç benzersiz NFT içermekte. Bu benzersiz NFT’ler şu şekilde sıralanıyor:

  1. ”Gelecekten Gelen Adam”: İlk NFT “Gelecekten Gelen Adam” olarak adlandırılıyor ve Messi’yi metal omuz pedleri ve mavi neon ışıkları olan bir Iron Man biyonik kıyafeti içinde sunuyor. Sanatçı, ilhamın Messi’nin uzak geleceğin siber futbol liglerinde futbol oynama fikrinden geldiğini ve siberpunk tarzı olduğunu söylüyor.
  2. “Worth the Weight”: Satılık ikinci NFT, “Worth the Weight”, Messi’nin Titan Atlas rolünü üstlenmesini sağlıyor. Yunan mitolojisinde Atlas’ın işi, tüm gezegenin ağırlığını sırtında taşımaktı. Bu parça, Messi’nin çok iyi olduğu, birçok takımın ve oyuncunun geleceğini omuzlarında taşıdığı fikrini temsil ediyor.
  3. “The King Piece”: Satışa sunulan üçüncü ve son NFT’nin adı “The King Piece” ve Messi’yi altın satranç taşlarıyla çevreliyor. Messi, oyunun kazananını ve kaybedenini belirleyen taş olan şahı temsil ediyor. “Worth the Weight” gibi, bu NFT, Messi’nin sahada olduğu her zaman kral olduğunu ve nihayetinde oyunun onun elinde olduğunu öne çıkarıyor. Messi, rekor bir başarı olan altıncı Ballon d’Or kupasını kaldırırken gösteriliyor.

Satışa sunulacak son NFT’nin Ağustos ayının son bölümünde Impossible Brief açıklanması bekleniyor.

Etiketler:

Yorum Yap