Paribu’da Güvenlik İhlali Tespit Edildi

Paribu güvenlik duyurusuTürkiye’deki en başarılı kripto para borsalarından biri olan Paribu’da geçtiğimiz günlerde bir güvenlik ihlali tespit edildi. Tüm alım satımları kısa bir süreliğine durduran Paribu, konu ile ilgili Twitter’dan bir açıklama yaptı.

Türkiye’de kripto para borsalarının sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Başarılı kripto para borsalarında biri olan Paribu ise geçtiğimiz hafta zorlu bir süreçten geçti. Güvenlik ihlali tespit eden Paribu, tüm hesapların alım satım işlemlerini durdurdu.

Twitter’dan Resmi Açıklama Yapıldı

Paribu’nun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada 19 Şubat Çarşamba akşamı güvenlik ihlali yaşandığının tespit edildiği, müşteri varlıklarının güvenliği için ise cüzdanların etkileşiminin durdurulduğu belirtildi. Borsanın konu hakkında yaptığı tam açıklama metni ise şu şekilde:

“19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlali nedeniyle müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimi geçici olarak durdurulmuş, güvenlik prosedürleri devreye alınarak duruma müdahale edilmiştir. İncelemelerin tamamlanmasını takiben bekleyen yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm hizmetlerimiz en kısa sürede normale dönecektir. Bu süreçte kullanıcılar sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebilir. Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyuruya kadar yeni kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz. Güvenlik prosedürleri gereği konuyla ilgili açıklama ilk incelemenin tamamlanmasının ardından yapılmıştır. Paribu, şeffaflık ilkesi gereği gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir. Konuyla ilgili yalnızca resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini rica ederiz.”

20 Şubat’ta Sorun Büyük Ölçüde Çözüldü

Paribu kripto para borsasının sorunları ise 20 Şubat günü büyük ölçüde çözüme kavuşturduğu görüldü. Sırayla birçok kripto para alım satım işlemini aktif hale getiren Paribu, kullanıcılarının herhangi bir varlık kaybına uğramadıklarını belirtti.

Paribu’nun bu sorundan ders çıkardığı ve güvenlik önlemlerini arttırdığı tahmin ediliyor. Benzer bir sorunla uğraşmak istemeyen Paribu’da bir yandan da yeni kripto paralar listelenmeye devam ediyor.

Etiketler:

Yorum Yap