Sisal Şans’tan Milli Piyango Çekilişleriyle İlgili Açıklama Geldi

Sisal Şans’tan Milli Piyango Çekilişleriyle İlgili Açıklama GeldiTürkiye’de İddaa ve Milli Piyango oyunlarını oynayan Sisal Şans, gündemi meşgul eden iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Oyunlarda hile olmadığını ve varlık fonuna aktarılan paraların anlaşma gereği olduğunu belirten Sisal Şans, asılsız iddialar karşısında mahkemeye gideceklerini kamuoyuyla paylaştı.

Türkiye’de Sayısal Loto ve Milli Piyango çekilişleri sonrasında oyunlarda hile olabileceği gündemi meşgul ediyordu. Seda Sayan ile çekiliş anlaşması yapan Sisal Şans, bu şekilde güvenilir olduğunu ispatlama yoluna gitti. Bununla birlikte yılbaşı çekilişinde sadece 1 biletin sahibinin olması ve geri kalan 3 çeyrek biletin Varlık Fonu’na aktarılması farklı iddiaları gündeme getirdi. Sisal Şans da bu iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Asılsız İddialar Karşısında Hukuki Hakkımızı Kullanacağız

Sisal Şans, vergi muafiyeti ve ödüller hakkındaki iddialar ile ilgili açıklamalar yaptı. Asılsız iddialar karşısında haklarını arayacaklarını belirten Sisal Şans’ın yaptığı açıklama şu şekildeydi:

“Kurumumuzun adının geçtiği ve kamuoyunu yanlış yönlendiren haberlere istinaden bir açıklama yapılması gerekliliği doğmuştur.

Sisal Şans, Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım AŞ’nin yüzde 51 ve İtalyan Sisal S.p.A’ in yüzde 49 ortaklığıyla kurulmuştur. Altyapı, teknoloji, insan kaynakları, bayiler ve markalarımıza yapmakta olduğumuz 50 milyon Euro’luk yatırımımızla Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktayız.

Sisal Şans, komisyon modeliyle çalışan bir operatör olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Anlaşma kapsamında; kurumumuz, devletimizin onay verdiği şans oyunlarının düzenlenmesine ilişkin iş ve hizmetleri yerine getirmek üzere yetkilendirilmiştir. Kurumumuzun sunduğu operatörlük hizmetleri karşılığında, TVF tarafından kurumumuza bayilere ödenen komisyonlar da dahil olmak üzere hasılat üzerinden yüzde 9,5’luk komisyon ödenmektedir. Söz konusu komisyon bedelinin üzerinden hesaplanan yüzde 18 oranındaki KDV ise devlete ödenmekte olup kurumumuza herhangi bir vergi muafiyeti sağlanmamaktadır.

TVF’nin de konuyla ilgili açıklamasından anlaşıldığı üzere oluşturulan model kamu gelirlerinin artmasına ciddi oranda katkı sağlamış, oyunseverlerimizin kazançlarını da yine aynı doğrultuda arttırmıştır.

Sisal Şans, tüm dünya’yı etkisi altına almış COVİD-19 Salgını’nın tüm negatif etkilerine rağmen özellikle bayi ağı öncelikli olmak üzere yatırımlarını devam ettirecek ve satışlarını büyüterek tüm paydaşlarına azami katkı sağlamak üzere çalışmalarına devam edecektir.

Kamuoyunu yanlış yönlendiren, başta Milli bir değerimiz olan Milli Piyango markası ve kurumumuzun itibarını zedeleme amacı güden bu tip asılsız iddialar karşısında tüm hukuki haklarımızı kullanmaktan kaçınmayacağımızı bir kez daha hatırlatmak isteriz.”

Etiketler:

Yorum Yap