Stephen Curry 55 ETH’ye NFT Satın Aldı

Stephen Curry 55 ETH’ye NFT Satın AldıNBA’de Golden State Warriors forması giyen Stephen Curry, 55 ETH’ye NFT satın aldı. Curry, böylece Bored Ape Yat Kulübü’ne katılmış oldu.

Dünyanın dört bir yanında NFT çılgınlığı son sürat devam ediyor. Buna son dahil olan isim Stephen Curry oldu. Bored Ape Yat Kulübü’ne giren Curry 180.000 dolarlık NFT satın aldı.

Bored Ape Yacht Club, asık suratlı 10.000 maymundan oluşan bir koleksiyon. Farklı ifadelerden kıyafetlere, saç modellerine ve hatta çita kürküne kadar bir dizi özelliğe sahipler. Özellikle Curry’nin canı sıkılan maymunu mavi kürklü, zombi gözlü ve tüvit bir takım giyiyor. Son ikisi özellikle nadir özellikler. Maymunların yalnızca %3’ü zombi gözlerine sahip ve maymunların %1’i tüvit takım elbise giyiyor.

Satıştan bu yana, NFT’sinde ödediği fiyatın çok altında olmasına rağmen birkaç teklif yapıldı. NFT daha önce üç ay önce 1.5 ETH (cari fiyatlarla 4.875 $) ve ondan önce 0.68 ETH (2.210 $) karşılığında satılmıştı.

Canı Sıkılan Maymunların Fiyatı Arttı

Canı sıkılan maymunların fiyatları son bir aydır aşırı derece arttı. Şu anda sunulan en ucuz ve uygun eser, 25 ETH ($ 81.250) değerinde. Bunun en temel sebebinin de Stephen Curry’nin yüksek fiyattan bir eseri satın alması olduğu düşünülmekte.

Geçen hafta 80 milyon dolarlık işlem hacmiyle NFT platformlarındaki işlem hacimleri de artıyor. Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks ve Art Blocks’un ardından bu metriğe göre üçüncü sırada yer alıyor.

Ayrıca Curry’nin NFT satın almasının ardından canı sıkılan maymuna sahip olan herkesin, maymun başına bir “Mutant Serum” alacağı duyuruldu. Serumun ne yapacağı belli değil ama bir olasılık, şu an canı sıkılmış bir maymunu sıkılmış bir mutant maymuna veya benzer bir şeye dönüştürebilmesi olarak tahmin edilmekte. Bored Ape Yat Kulübü de satışlardan elde edeceği gelirin bir kısmını hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı.

Etiketler:

Yorum Yap