Travala Kripto Para ile Ödeme Sayesinde Rekor Kırdı

Travala bitcoin ile seyahatSeyahat rezervasyon sitesi Travala, Kasım ayında bir önceki yıla göre %503’ün üzerinde gelir artışı yaşadığını açıkladı. Bu süreçte tüm rezervasyonların %72’sinin kripto paralarla yapılması ise dikkat çekti.

Kripto paralar hemen hemen her alanda aktif olarak kullanılıyor. Her sektörde kullanılan kripto paraların günlük hayata entegre olması da beklenenden daha hızlı oluyor. Bunun yanında kripto paralara yer veren şirketlerin de bu yöntemin getirdiklerinden memnun kaldığı görülüyor. Kripto paralara yer veren şirketlerden biri Travala oldu. Seyahat rezervasyon sitesi Travala, kripto paralarla ödeme kabul etmesi sayesinde geçtiğimiz yıla göre %503 oranında gelir artışı yaşadığını açıkladı. Ayrıca bu ödemelerin %72’si kripto paralarla yapıldı.

920.000 Dolar Gelir Açıklandı

Kripto dostu seyahat rezervasyon web sitesi Travala.com, salı günü rekor bir ayı gösteren aylık kazanç raporunu yayımladı. Platformun kasım ayı için toplam geliri; otel rezervasyonları, uçuş rezervasyonları, seyahat hediye kartları ve entegrasyon ücretleriyle birlikte 920.274 dolar olarak açıklandı.

Gelinen nokta ekim ayına göre aylık %76’lık bir artışı ve Kasım 2019’a kıyasla yıllık %503 gibi şaşırtıcı bir büyümeyi temsil ediyor.

En Çok Kullanılan Kripto Para Bitcoin

Şirket ayrıca kasım ayında tüm rezervasyonların %72’sinin kripto para birimleri kullanılarak ödendiğini açıkladı. Sitede yapılan tüm kripto ödemelerinin %22’si BTC, %20’si AVA, %7 ETH, %6 LTC, %3 XRP ve %3 USDC ile yapıldı. Buna karşılık, tüm rezervasyonların sadece %17’si kredi kartı kullanılarak ödendi.

Travala, çok çeşitli kripto para birimlerini kabul ediyor. Web sitesi, “Kripto para birimi dostu konaklama rezervasyon platformu olmaktan gurur duyuyoruz.” açıklamasını yapıyor.

Şirket şu anda 2,2 milyondan fazla otel ve konaklama için 230 ülke ve bölgede 90.124 destinasyonu kapsayan fırsatlar sunuyor. Ayrıca 1 milyondan fazla ev, daire ve villada fırsatlar da yer alıyor. Ayrıca kullanıcılar, portal üzerinden 600’den fazla havayolu şirketine rezervasyon yapabiliyorlar. Travala, “genel seyahat rezervasyon platformlarından %40’a kadar daha ucuz” sunduğunu belirtiyor.

Etiketler:

Yorum Yap