Twitter’da Bitcoin Bahşişi ve NFT Avatar Dönemi Başladı

Twitter’da Bitcoin BahşişiBaşarılı sosyal medya platformlarından Twitter’da Bitcoin bahşişi ve NFT avatar dönemi başladı. İlk olarak iOS için aktif olan sistem, yakında Android işletim sistemli cihazlara da eklenecek.

Kripto para sektörüne yakınlığıyla bilinen Twitter sahibi Jack Dorsey, Twitter’a kripto paraları entegre etme yolunda önemli bir adım attıklarını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Twitter kullanıcıları artık birbirlerine bahşiş olarak Bitcoin gönderebilecekler. Bir süredir test edilen hizmet, artık tüm kullanıcılar için hazır ancak hemen belirtelim ki ilk önce iOS kullanıcılarına açık olacak. Yakın zamanda ise Android cihaz desteğinin eklenmesi bekleniyor.

İki Farklı Yolla Bitcoin Bahşişi

Bitcoin ile Twitter’da içerik üreten hesaplara bahşiş verilebilecek. Bunun yanında arkadaşınıza da Twitter üzerinden para gönderebileceksiniz.

Bitcoin bahşişi gönderme hizmeti iki yolla sağlanacak. Bunlardan ilki kullanıcıların BTC adreslerine gönderim yapmasını sağlayan geleneksel bir yol olan Square’s Cash App ve Go Fund Me’yi içeren bir ödeme seçenekleri. İkinci yöntem ise Lightning Network’te kurulmuş bir Bitcoin ödeme uygulaması olan Strike aracılığıyla gönderim. Strike, hızı artırmayı ve işlem maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan katman 2 hizmeti olarak tanımlanan bir hizmet.

NFT’ler Hakkında Detay Paylaşılmadı

Twitter’ın geçtiğimiz gün yaptığı duyuruda NFT’lerin de artık Twitter’da sergileneceği belirtildi ama konuyla ilgili detay verilmedi.

Twitter yöneticisi Esther Crawford, “Bu, özgün şekilde bu sanatı kullanan geliştiricileri desteklemenin bir yolu” dedi:

İnsanların Bitcoin cüzdanlarını bağlamalarına izin vererek, NFT sahipliklerini Twitter’da izleyebilir ve sergileyebilirler.

Crawford ayrıca, NFT’lerin rozetler şeklinde gelebileceğini ve bunu “kimliği doğrulanmış bir avatarı, görsel olarak netleştirme” olarak tanımladı. Araçların Twitter’ın bazı kullanıcılara sunduğu mevcut mavi tik sistemini tamamlayabileceğini öne sürdü.

Twitter tüm bunlarla birlikte ayrıca, tweetlerdeki 280 karakter sınırının planlı bir şekilde genişletilmesinin yanı sıra Spaces kullanan geliştiricileri desteklemek için bir fon da dahil olmak üzere bir dizi başka ürün güncellemesini de duyurdu. Önümüzdeki günlerinde Twitter’a kripto para entegresi konusunda hareketli geçmesi bekleniyor.

Etiketler:

Yorum Yap